Dzień Dziecka

                  Dzień Dziecka to dzień, na który uczniowie czekają cały rok. Mają rację, bo w Szkole Podstawowej w Dywitach za każdym razem święto dzieci obchodzone jest z dużym przytupem i pomysłem.

                  Zaczęliśmy spokojnie, bo od wspólnego czytania wylosowanej przez każdą klasę książki. Po lekturze wybranych losowo fragmentów oddaliśmy się sztukom plastycznym i wspólnie wykonaliśmy pracę w stylu street art. Narysowaliśmy na boisku szkolnym kolorowymi kredami przesłanie, które każda klasa wyczytała w swoim tekście. Zrobiliśmy coś osobno, ale wspólnie. Dzieło każdej grupy stało się bowiem częścią pięknego obrazu, który mogliśmy podziwiać niestety tylko do pierwszego deszczu.

                  Po czytelniczym i refleksyjnym poranku zaczęła się prawdziwa zabawa. Pogoda niestety, jak zwykle, nie dopisała witając nas tego dnia deszczem i chłodem. Jednak  uczniowie i nauczyciele nie poddawali się i postanowili rozgrzać się przy gorących rytmach zumby. Po wspólnych tańcach przyszedł  czas na zmagania na otwartej scenie naszej podstawówki. W tym roku dzieciaki walczyły o pierwsze miejsce wcielając się w wykonawców muzyki  biesiadnej, country, disco polo lub harcerskiej. Było kolorowo, odważnie,, rytmicznie i bardzo różnorodnie. Choć wszyscy wypadli świetnie i wnieśli swoimi występami dużo energii oraz radości, to zwycięzca mógł  być tylko jeden. W klasach I-III wygrali artyści z I a wychowawca Pani Agnieszka Bednarczyk, a  wśród uczniów ze starszej  sekcji wygrała klasa IV a wychowawca Ewa Lewandowska.

                  Po tańcach i śpiewach wszyscy bardzo zgłodnieli i udali się w stronę grilla, gdzie serwowano ciepłe kiełbaski ze świeżymi bułkami. Posiłek zakończyły bardzo słodkie, jak na Dzień Dziecka przystało, lody.

                  Po wyczerpujących pokazach na szkolnej scenie i obfitym posiłku można było odpocząć oglądając na boisku szkolnym mecz piłki ręcznej. Podczas zmagań piłkarskich swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie klas V – VI. Emocje sportowe dodatkowo podsyciła wizyta Mameda Khalidowa i Jego trenera Pawła Derlacza(absolwenta naszej szkoły), którzy odwiedzili tego dnia naszą szkołę. Sportowiec, jak zawsze chętnie, udzielał odpowiedzi na pytania przygotowane i zadawane przez uczniów, opowiadał o swoich walkach i rozdawał autografy. Mamed również cierpliwie pozował z wszystkimi chętnymi do zdjęć, a na pożegnanie zostawił nam dwie swoje książki.

                  Cały Dzień Dziecka był w naszej szkole bardzo wesoły, kolorowy i wszyscy byliśmy niesieni dobrą energią płynącą z uśmiechniętych buź uczniów SP w Dywitach. Tym bardziej, że większość twarzy była pięknie wymalowana przez panie nauczycielki, a nad nami krążyły tęczowe bańki mydlane puszczane przez uczniów. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali organizację tego dnia tj.  firmom: Bujalski Spółki zo.o., Budsport, Artech, Autoczęści  Zbigniew Korkuć, Chmieliński Developent,  Sołectwu Dywity, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dywitach, , Stadninie Kojrys, sklepikowi „Pszczółka” i Radzie Rodziców. Mamy nadzieję, że takimi pozytywnymi emocjami zakończymy bieżący rok szkolny i rozpoczniemy wakacje.

                                                                                                                     Joanna Walczyk

Galeria zdjęć