WOLONTARIUSZKI W NASZEJ SZKOLE

Od 18 września gościmy w naszej szkole dwie wolontariuszki. Bianca z Rumunii i Panthea z Iranu przyjechały do nas za pośrednictwem organizacji Aiesec. Nasze starania wsparła Rada Rodziców. Bianca studiuje dziennikarstwo a Panthea ukończyła ekonomię. Obydwie dziewczyny komunikują się z uczniami w języku angielskim. Pierwszego dnia pobytu w szkole uczennice klasy III A gimnazjum oprowadziły je po szkole i zapoznały z organizacją pracy. Następnie studentki spotkały się z uczniami klasy VII A i V B . W celu bliższego poznania zostały zasypane lawiną różnych pytań. Każdego dnia dziewczyny spotykają się z uczniami naszej szkoły. Prezentują kulturę swoich krajów, uczą prostych
słów po persku i rumuńsku, biorą udział w różnych zajęciach. Z uczniami i nauczycielami komunikują się po angielsku. Dla naszej społeczności jest to szansa na wymianę kulturową jak i sprawdzenie i uaktywnienie kompetencji językowych. Wolontariuszki wnoszą dużo życia w codzienną pracę szkoły.