Gminny Konkurs Recytatorski

Dzisiaj, tzn. 8 grudnia odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Recytatorski

p.t. ,,Napisane dla dzieci. Julian Tuwim”. Gościliśmy recytatorów ze szkół w Spręcowie, Tuławkach i Frączkach oraz po raz pierwszy z przedszkoli w Kieźlinach i Frączkach. Dywity reprezentowali nasi uczniowie oraz dzieci z przedszkola w Dywitach.

Jury w składzie: p.Karolina Roguszka-przewodnicząca oraz p.Celina Kosin i p. Aleksandra Bondarow po przesłuchaniu 26 uczestników przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria klas 0

I miejsce Magdalena Górczyńska (Przedszkole Samorządowe w Kieźlinach)

II miejsce Dawid Kamiński ( oddział ,,0” S.P. We Frączkach)

II miejsce Maksymilian Rzeszot ( Przedszkole Samorządowe w Dywitach)

Kategoria klas I-III

I miejsce Maja Kozłowska (S.P. Dywity)

II miejsce Zofia Rudol (S.P. Spręcowo)

III miejsce Bartosz Małż ( S.P.Dywity)

Nagrodę specjalną za zaangażowanie i wielkie serce do poezji oraz ogromny trud włożony w przygotowanie recytacji otrzymuje Maja Białkowska (S.P.Dywity)

Kategoria klas IV-VII

I miejsce Julia Żarnowska (S.P.Dywity)

II miejsce Paulina Lefeure (S.P. Frączki)

III miejsce ex aequo Antonina Bil i Zuzanna Gębicka

Jury podkreśliło bardzo wysoki poziom interpretacji, dbałość o dobór repertuaru i ogrom pracy włożony w przygotowania do występu. W tym miejscu szczególnie dziękujemy rodzicom i nauczycielom za przygotowanie uczestników.

Serdecznie dziękujemy również Gminnej Bibliotece Publicznej w Dywitach za gościnę i współpracę a także nauczycielom i uczennicom z Powiatowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach : Julii Żarnowskiej, Wiktorii Pieczkowskiej oraz Darii Dudyniec- za mini koncert podczas przerwy na poczęstunek.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy udanych występów i zapraszamy za rok.