Ogólnopolski konkurs „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

Konkurs dla klas 1-3

Sieć sklepów Biedronka, zorganizowała konkurs dla szkół p.t.

Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Konkurs ten ma zachęcić dzieci do codziennego czytania. Dzieci mają za zadanie codziennie czytać co najmniej przez 10 min. Rodzice własnym podpisem, potwierdzają w albumie fakt przeczytania przez dziecko jakiegoś tekstu a dziecko za każdy podpis rodzica otrzymuje od nauczyciela naklejkę do wklejenia w albumie. Dzieci, które zbiorą wszystkie naklejki i wezmą udział w konkursie, mają szansę wygrać SŁODZIAKA.

Dzieci wezmą udział w zajęciach prowadzonych przez nauczycielkę-bibliotekarkę szkolną i wysłuchają przygód Gangu Słodziaków. Następnie wezmą udział w konkursie:

 

  • Klasy I rysują swoje historie, które przedstawiają dalsze losy Słodziaków.

  • Klasy II tworzą komiksy (rysunki z elementami tekstów)

  • Klasy III piszą krótkie historie i je ilustrują-forma dowolna.

 

Prace uczniów mają być wykonane do 19 października. W tym dniu odbędzie się  Dzień Głośnego Czytania w naszej szkole, podczas którego jury oceni prace uczniów. Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymają Słodziaka! Najlepsze prace zostaną wysłane do organizatora konkursu. Organizator nagrodzi 15 prac, których autorzy zdobędą  gadżety ze Słodziakami a także wygrają dofinansowanie dla swojej szkoły na zakup nowych książek do szkolnej biblioteki w wysokości  

3 000 zł. Pierwszych  500 klas w rankingu otrzyma wyróżnienia i nagrody dla uczniów-poduszki-Słodziaki.

Prace należy przynosić do wychowawców klas.

Zapraszamy