Półzimowisko

W dniach od 21.01.2019r do dnia 25.01.2019r w naszej szkole odbywało się półzimowisko. Każdy dzień rozpoczynał się spotkaniem ogólnym z wychowawcami oraz śniadaniem. Po śniadaniu dzieci przystępowały do zajęć, które podzielone były na bloki, po pierwszym bloku zajęć był obiad, po którym były jeszcze dwa bloki zajęć. Zajęcia były różnorodne co miało na celu podnieść atrakcyjność zajęć dla uczestników. Każdy dzień półzimowiska kończył się podsumowaniem uczestników z wychowawcą. Podczas trwania półzimowiska odbyły się następujące zajęcia:

  • zajęcia integracyjne – których celem miała być integracja grupy przez zabawę
  • zajęcia sportowe – Każdego dnia odbywały się rozgrywki sportowe: tory przeszkód, mecz tenisa stołowego, rzuty do celu różnymi przyborami, układanie budowli na czas, biegi i piłka nożna. Byliśmy również na górce z której dzieci mogły zjeżdżać na sankach.
  • zajęcia plastyczne – na których dzieci tworzyły kreatywne prace, zajęcia plastyczne były przydatne dzieciom również w zajęciach profilaktycznych
  • zajęcia kulinarne – na których każda grupa wykonała owocowe sałatki, jeże i szaszłyki, a także koktajle: truskawkowe i malinowe.
  • zajęcia techniczne – na których każde dziecko miało szansę uszyć własną maskotkę. Wszyscy  z wielkim zaangażowaniem wykonywali swe prace.

Odbyły się trzy wyjazdy poza szkołę:

Wyjazd do Multicentrum, gdzie dzieci miały okazję poznać cyfrowy, bezpieczny świat i poznać ciekawe gry dla dzieci.

Wyjazd do kina na film pt: Królowa Śniegu – po drugiej stronie lustra.

Wyjazd do Warmiolandi, który okazał się wspaniałą zabawą połączoną z warsztatami „Mądre klocki”

W ostatnim dniu odbył się mini bal karnawałowy, na którym został wybrany król i królowa. Po balu dzieci otrzymały ogromny zimowy tort,  a także zamówiona została pizza.

Każdy  z pewnością  znalazł interesujące  dla siebie zajęcia. Minione  ferie dostarczyły uczestnikom zimowiska wielu wrażeń i z pewnością pozostaną na długo w pamięci, na koniec trwania półzimowiska  każdy uczestnik dostał drobny upominek.