Zawody lekkoatletyczne w Pasłęku

Dnia 28 września 2019 r. na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Pasłęku odbyły się zawody lekkoatletyczne Mistrzostwa Województwa WMZLA. Szkołę Podstawową  w Dywitach i Klub ASY Dywity reprezentowało osiemnastu zawodników. Transport na zawody zapewnił Urząd Gminy Dywity.

 Uczestnicy i organizatorzy nie mogli narzekać na pogodę.

Zawody rozgrywane były w następujących dyscyplinach: biegach indywidualnych na 60, 100, 300, 600 oraz 1000 metrów, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową, pchnięciu kulą, skoku wzwyż, rzut dyskiem a także sztafecie 4×100 metrów.

Nasi zawodnicy wykazali się wysoką sprawnością fizyczną oraz sportową rywalizacją. Na szczególne uznanie zasługują Iwo Urbanowicz złoty medal na 300m, Patrycja Maleszka srebrny medal na 60m, Milena Gajlewicz brązowy medal na 60m, Paulina Lewandowska brązowy medal w rzucie piłeczką palantową. Na wielkie brawa zasługują Laura Zadworna i Barbara Olesińska, których wyniki plasowały się blisko podium. Wysoki poziom reprezentowali uczniowie z klasy sportowej IV, którzy startowali jako najmłodsi zawodnicy zawodów. 

Transport na zawody zapewnił Urząd Gminy Dywity.

      Nie zawiedli kibice  a szczególnie rodzice naszych zawodników, którzy  przyjechali za nami do Pasłęka. Ich doping i zaangażowanie nie ustępowały pod żadnym względem naszym zawodnikom. Chciałoby się poprzestać na takim krótkim komentarzu lecz przejście obok tak wspaniałego zachowania naszych kibiców jest niemożliwe. Chciałam podziękować za obietnicę noszenia  naszych walizek o czym będziemy pamiętać, oraz za wszystkie wspaniałe hasła i okrzyki DZIĘKUJEMY.