Projekt Frohe Weihnachten aus ALLER WELT

Grudzień ponownie stał się czasem intensywnej realizacji niemieckojęzycznego projektu eTwinning Frohe Weihnachten aus ALLER WELT (Wesołych Świąt z CAŁEGO ŚWIATA). W tym roku szkolnym bierze w nim udział łącznie 29 szkół z Polski, Niemiec, Francji, Danii, Chorwacji, Czech, Grecji, Holandii, Turcji i Słowacji.

Głównym założeniem, zapoczątkowanego przez naszą szkołę projektu, jest przygotowanie przez uczniów  kartek pocztowych w języku niemieckim, z życzeniami świątecznymi i informacją o sposobie spędzania świąt w Polsce, a następnie wysłanie ich do szkół partnerskich.

W naszej szkole w realizację projektu, w ramach zajęć języka niemieckiego, włączyli się głównie uczniowie klas 7, ale również, już po raz drugi uczniowie klas 8. Wysłaliśmy 28 kart i tyleż samo otrzymaliśmy od naszych partnerów.  Prace, które do nas dotarły, będą do obejrzenia w szkole po powrocie do nauki stacjonarnej.

Bardzo dziękuję Radzie Rodziców za sfinansowanie wysyłki naszych kartek!

Natalia Kur