Dni nauki i sztuki UWM w klasie 8a

Dnia 26 września 2019 całą klasą wyjechaliśmy na zajęcia z j. angielskiego w ramach 17- stych Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki w Olsztynie. Zebraliśmy się o 8:00. Wyjechaliśmy o 8:09 autobusem nr 110. W autobusie było bardzo dużo ludzi, mało miejsca i duszno. Po kilku przystankach dojechaliśmy do centrum Olsztyna. Później autobusem 128 dotarliśmy do UWM na
ul. Obrońców Tobruku. Przy wejściu przywitała nas miła Pani i zaprowadziła do sali. Zajęliśmy miejsca i podzieliliśmy się na 2 grupy. Wylosowaliśmy symbole naszych grup: fish i cat.
Zaczęliśmy grać w „Milionerów”. Panie najpierw wytłumaczyły nam zasady gry. Następnie obejrzeliśmy kilka filmików o Wielkiej Brytanii (oczywiście po angielsku). Na ich podstawie były zadawane pytania. Za każdą prawidłową odpowiedź wygrywaliśmy coraz większą sumę pieniędzy. Za złą odpowiedź traciliśmy oczywiście wszystko. Jedno z pyań brzmiało np. When is the Queen’s birthday? (Kiedy są urodziny królowej?). Wygrała drużyna „cat” z kwotą 2500 PLN, grupa „fish” uzbierała 2200 PLN. Każdy z uczestników otrzymał upominek składający się z: teczki z dyplomem, markerów, karteczek samoprzylepnych, notesu, długopisu i krówek :). Po teleturnieju poszliśmy na przystanek tramwajowy, pojechaliśmy na dworzec, a stamtąd do szkoły.
Uważamy, że wyjazd do UWM był świetny. W interesujący sposób sprawdziliśmy naszą wiedzę o Wielkiej Brytanii.