Postaw na słońce

W ramach działalności koła biologicznego w klasach 7, przystąpiliśmy w 9 osobowym składzie do konkursu badawczego „Postaw na Słońce”. Udało nam się stworzyć zgrany zespół, gotowy do ciężkiej pracy przy wzajemnym wsparciu. W skład zespołu wchodzili: Piotr Bieniaszewski, Nikola Jurkiewicz, Kamil Masiel, Borys Niepsuj, Julia Olszewska, Maciej Śledziński, Julia Wilk, Wiktoria Łozińska, Paweł Knozowski.

Konkurs ma na celu rozpowszechnienie wiedzy o mikroinstalacjach OZE (Odnawialne Źródła Energii), czyli urządzeniach, pozwalających wytwarzać energię elektryczną we własnym zakresie na swój własny użytek. Szczególny nacisk kładziemy na fotowoltaikę, czyli technologie przetwarzania energii słonecznej na elektryczną.

Głównym założeniem konkursu jest wyedukowanie w szkołach grup uczniów, którzy zdobędą rzetelną wiedzę w tym temacie. W drugim etapie konkursu uczestnicy podzielą się zdobytą wiedzą z innymi uczniami, a także z mieszkańcami swojej okolicy.

W pierwszym etapie projektu badawczego „Postaw na Słońce” zadaniem uczestników było zdobycie rzetelnej i obszernej wiedzy na temat energetyki, Odnawialnych Źródeł Energii i fotowoltaiki. Dowiedzieć się, w jaki sposób w tej chwili wytwarza się energię i jakie są tego skutki dla środowiska i dla ludzkiego zdrowia.

W kolejnym etapie mamy za zadanie przekazać tę wiedzę dalej, wśród jak najszerszej grupy osób. Przeprowadziliśmy audyt energetyczny trzech domów jednorodzinnych i budynku szkoły, w celu określenia zużycia energii oraz emisji CO2 do środowiska. Głównym i ostatnim zadaniem naszego projektu jest wypromowanie mikroinstalacji, poprzez akcję promocyjną w swojej szkole, miejscowości i w sieci.

Dlatego też jeśli chcą Państwo zdobyć informacje o odnawialnych źródłach energii, a przede wszystkim o panelach fotowoltaicznych zapraszamy serdecznie na wystąpienie pod tytułem: „Zarabiaj na Słońcu – promocja instalacji fotowoltaicznych”.

Spotkanie odbędzie się 21.06.2021 roku, w godzinach 17:30 – 19:00 na platformie Google Meet.

Link do spotkania: http://meet.google.com/urs-jzgm-egx

LICZYMY NA PAŃSTWA OBECNOŚĆ!!!