Sprawozdanie z otwarcia obserwatorium i rozpoczęcia roku szkolnego

3 września już od godziny ósmej rano pierwsi uczniowie przekraczali próg szkoły po dwóch miesiącach zabawy i odpoczynku, a niektórzy z nich rozpoczynali swoją wieloletnią przygodę  z edukacją. Właśnie na tej uroczystości przywitaliśmy pierwszoklasistów i nowych nauczycieli. Pożegnaliśmy dawny sztandar, który już za godzinę miał zostać zastąpiony nowym z wizerunkiem patronki – Marii Zientary-Malewskiej.

 W obecności  wszystkich zebranych z okazji otwarcia nowoczesnego obserwatorium astronomicznego pani Dyrektor i  przedstawiciele Rady Rodziców przekazali sztandar reprezentantom  społeczności uczniowskiej.

Na to niecodzienne wydarzenie czekaliśmy od dawna , gdyż otwarcie nowoczesnych pomieszczeń stworzy dużo lepsze warunki do nauki i umożliwi nam uczestniczenie w zajęciach na miarę XXI wieku.

Nic dziwnego, że przybyło tak wielu gości z sąsiednich gmin. Wśród zaproszonych był gość honorowy- Maciej Hermanowicz, absolwent tutejszej szkoły, obecnie znany w świecie astrofizyk, który z dumą  opowiadał o swoich dawnych nauczycielach.

  Całości towarzyszyły liczne występy i przemówienia. Serca wszystkich skradł występ taneczny przedszkolaków w biało-czerwonych strojach.

Po uroczystym otwarciu odbyła się inauguracja roku szkolnego dla starszych uczniów szkoły podstawowej, a goście mieli okazję do zwiedzenia nowej części.

Aby osłodzić uczniom powrót do obowiązków szkolnych i codziennej pracy, wszyscy zostali poczęstowani pysznym tortem.

Zapraszamy do obejrzenia reportażu udostępnionego również na szkolnym facebooku.