Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

 

Dnia 28.09.2018 r. nasza szkoła wzięła czynny udział w VIII edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Nasi uczniowie – zarówno młodsze klasy, jak i Ci najstarsi mogli sprawdzić swoje umiejętności z zakresu podstawowej tabliczki mnożenia podczas dwuminutowego konkursu przeprowadzonego na lekcjach matematyki. Podczas długich przerw można było wylosować zadanie do rozwiązania, a Ci najlepsi zdobywali słodką nagrodę. Prawdziwą atrakcją okazały się jednak klasowe spacery po Dywickich ulicach,  podczas których nasi uczniowie odwiedzili między innymi komisariat policji w Dywitach, urząd gminy, a także sprawdzali wiedzę z zakresu tabliczki mnożenia zagadując przypadkowo spotkanych mieszkańców.
Każdy poradził sobie znakomicie i świecił przykładem naszym uczniom, przypominając, jak niezbędna w życiu jest znajomość tabliczki mnożenia!

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej matematycznej zabawie.