Atrakcyjna trzydziestka…. o jubileuszu naszej szkoły

Atrakcyjna trzydziestka…. o jubileuszu naszej szkoły

13 października o godz.9.15 ruszyła z pod budynku szkoły barwna parada. Takim wydarzeniem rozpoczęliśmy trzydniowe obchody Jubileuszu Szkoły.

(1-2)Pierwszy dzień był prawdziwym świętem dla uczniów, obchodzonym jako Urodziny Szkoły. Parada była okazją do obwieszczenia całemu środowisku o naszej uroczystości. Przygotowywaliśmy się do niej od dłuższego czasu. Na godzinach wychowawczych każda klasa opracowała własny projekt na stroje i dekoracje. Każdy uczestnik musiał posiadać jakiś charakterystyczny element. Dzięki temu nasz pochód był tak kolorowy. Dzieci przygotowały klasowe okrzyki i krótkie piosenki, które było słychać podczas marszu. Uzyskaliśmy pozwolenie na przemarsz główną ulicą Dywit, mieliśmy też zapewnioną eskortę  policji, dzięki czemu nasi uczniowie czuli się prawdziwymi kreatorami tego święta.

Po powrocie do szkoły i krótkim odpoczynku na śniadanie uczniowie z zapałem i radością ruszyli do kolejnego zadania.

Najmłodszych zaprosiliśmy na zabawę urodzinową szkoły. Był wodzirej i profesjonalny zespół animatorów, którzy nie pozwalali dzieciom odpocząć. Zabawę uświetnił tort urodzinowy dla wszystkich uczestników balu. Zabawa była wyśmienita, o czym świadczyły uradowane buzie i żal z jakim dzieciaki przyjęły wiadomość o jej zakończeniu. (zdjęcie nr 3 i 4)

W tym czasie uczniowie starsi razem ze swoimi wychowawcami mieli do wypełnienia dużo poważniejsze zadanie. Czekały ich zadania wykonywane podczas gry  terenowej. Quest miał umożliwić uczniom poznanie historii szkoły podczas spotkań i rozmów  z dawnymi pracownikami szkoły. Uczniowie wyposażeni w mapy odszukiwali zakodowane miejsca, w których czekali na nich z zadaniami dawni nauczyciele, dyrektorzy szkoły a także pracownicy obsługi. Wszyscy bardzo się zaangażowali, mieli wiele informacji  do przekazania dzieciom. Niektóre opowieści wywoływały wiele emocji i pytań. Uczniowie dowiedzieli się np., że 30 lat temu wyposażenie szkoły zostało przeniesione ze starego budynku przez uczniów klas ósmych. Trudno im było w to uwierzyć. Gra była naprawdę wyczerpująca. Uczniowie przemierzyli długie trasy, czas zadań był dokładnie wyliczony i trzeba było wielkiej dyscypliny, żeby wypełnić wszystkie zadania. Nagrodą za ich zrealizowanie była prawdziwa niespodzianka – spotkanie z samym… Mamedem Khalidovem i jego trenerem Pawłem Derlaczem na szkolnej sali gimnastycznej (zdjęcie nr 5 i 6). Rozpoczęło się ono o godzinie 13:00, uczniowie oczekiwali przybycia gości w dużym napięciu. Wejściu gwiazdy MMA na salę  towarzyszyły wrzask i piski. Spotkanie prowadził i komentował trener sportowca- Pan Paweł Derlacz, który jest absolwentem naszej szkoły. Najpierw wyjaśnij, czym jest MMA, omówił różne style walki i odbył się pokaz walk. Mammed Khalidov imponował wszystkim szybkością, sprawnością i skutecznością. Po pokazie nasi goście zaprosili uczniów do konkursów sportowych- wytrzymałościowych, uczniowie bardzo ambitnie walczyli ze sobą wspierani przez Gościa. Szranki były jeszcze bardziej zażarte , gdy okazało się, że wśród  nagród jest koszulka Khalidova z autografem lub rękawice z ostatniej zwycięskiej walki. Warto było wytrwać i zwyciężyć! Spotkanie zakończyło się rozdaniem autografów i licznymi wspólnymi zdjęciami.

Tego dnia po południu uczniowie  kl.4-6 spotkali się ponownie, tym razem na urodzinowej dyskotece urodzinowej szkoły. Zabawa z prawdziwym didżejem i okazały tort urodzinowy były prawdziwą atrakcją dla szkolnej młodzieży.  (zdjęcie nr 7)

W tym czasie nauczyciele dekorowali szkołę, przygotowując ją na kolejny dzień obchodów 30 – lecia szkoły..

Początkiem obchodów Jubileuszu była uroczysta msza święta w parafialnym kościele w Dywitach. Nauczycielski chór  i udział nauczycieli w celebrowaniu mszy świętej nadał jej niezwykłego charakteru. (zdjęcie nr 8 i 9)Kolejnym wydarzeniem tego dnia był uroczysty apel. Witaliśmy na prawdziwe rzesze zaproszonych gości. Byli wśród nich uczniowie, rodzice oraz goście oficjalni zaproszeni na naszą uroczystość. Na apelu, oprócz części artystycznej(zdjęcie nr 10), były przemowy gości związanych ze szkołą, podziękowania i wręczenie statuetek „Naszego Anioła” sponsorom i osobom wspierającym szkołę(zdjęcie nr 11). Na zakończenie wjechał wielki urodzinowy tort dla gości. Zakończył on oficjalną część uroczystości. Warto dodać, że szkoła otrzymała od Wójta Gminy Dywity Pana Jacka Szydło prezent: bon w wysokości 5tys. zł na zakup sprzętu multimedialnego. Po niej w kuluarach, przy kawałku tortu snuto opowieści, wspominano dawne czasy, oglądano szkolną wystawę historyczną i pozowano do zdjęć w fotobudce, które znalazły się w kronice Jubileuszu.

Wieczorem tego dnia sentymentalne wspomnienia i wyjątkowy nastrój nadal towarzyszył uczestnikom Jubileuszowego koncertu zatytułowanego „Na warmińską nutę”. Dla gości wystąpili uczniowie Zespołu Szkół oraz Powiatowej Szkoły Muzycznej w Dywitach. Piękne dźwięki, niezwykłe głosy, warmińskie melodie wzruszały i zachwycały wszystkich, a dzieci śpiewające warmińska gwarą: Do zidzenia Wom, wywołały spontaniczną reakcję publiczność, która gromkim chórem zaśpiewała – Dziękujemy Wam(zdjęcia 12,13). Tak wspólnym śpiewem i zabawą uczniów, rodziców, byłych i obecnych pracowników szkoły,  zakończyły się oficjalne obchody Jubileuszu 30 – lecia Szkoły w Dywitach. Następnego dnia, wieczorem odbył się pierwszy Bal Absolwentów, rozmowom, zabawie, wspomnieniom nie było końca, trudno przyszło się rozstać……do następnego jubileuszu (zdjęcie nr 14).Dziękujemy wszystkim osobom, dzięki wsparciu których możliwe było zrealizowanie wielu planów.

Karolina Roguszka

Krótka relacja przygotowana przez Annę Sadowską i Annę Lagierę z klasy Ia gimnazjum

       Z okazji obchodów trzydziestolecia Szkoły w Dywitach, dnia 14.09.2016 roku, odbył się uroczysty apel. Na początku Pani Dyrektor wygłosiła przemowę powitalną. Głos zabrał również pierwszy Dyrektor naszej szkoły. Następnie zaczęły się występy artystyczne, podczas których swoje talenty zaprezentowali uczniowie. W trakcie apelu można też było obejrzeć film, który pokazywał, jak powstała szkoła. Po zakończeniu części oficjalnej goście zostali zaproszeni na mały poczęstunek.
Jubileusz stał się również okazją do przypomnienia historii Szkoły w Dywitach oraz inspiracją do powstania dzieł pokazujących naszą szkołę. Na korytarzu i w sali gimnastycznej wystawione zostały prace uczniów (rysunki, komiksy, wiersze). Zaprezentowano również historyczne zdjęcia , kroniki, zeszyty, dzienniki. Na korytarzu postawiona została także budka fotograficzna, w której można było zrobić sobie zdjęcia do kroniki szkolnej.
Wszystkie wydarzenia związane z Jubileuszem naszej szkoły na długo zostaną w naszej pamięci.